Anasayfa / ÜRÜN BİLGİLERİ / Elemvitals İron (Demir Takviyesi) Hakkında Bilgi

Elemvitals İron (Demir Takviyesi) Hakkında Bilgi

İnsan vücudunda demirin etkinliği üzerine yapılan araştırmalarda hemoglobin ve kırmızı kan hücrelerinin yapılmasına ve normal seviyede kalmasına katkı sağladığı kanıtlanmıştır. Kırmızı kan hücreleri ve hemoglobin ise hücrelere oksijen taşınmasında görev almaktadır. Bu nedenle vücuttaki demir seviyesinin alınan gıdalarla desteklenmesi ve normal seviyede tutulması enerji oluşum mekanizmasına destek sağlamaktadır. Demir gıdalarla yeterince alınamadığı takdirde eksikliğinin önlenmesinde gıda takviyelerinin önemi büyüktür. Elemvitals İron demir içeren, bir kutuda 60 kapsül bulunan bitkisel gıda takviyesidir.

Ürünün İçindekiler: Hidroksipropil metil selüloz kapsül içinde geyik boynuzu tozu (demir kaynağı), ferroz fumarat (demir kaynağı), Sibirya ginsengi bitkisi kuru kök ekstresi (Eleutherococcus senticosus), Dulavratotu bitkisi kuru kök ekstresi (Arctium majus) ve vitamin karışımı içermektedir. Demir ve bitkisel karışım dışında içinde B3 vitamini (Nikotinamid), B6 vitamini (Piridoksin hidroklorür), B1 vitamini (Tiamin mononitrat), B2 vitamini (Riboflavin), C vitamini (L-askorbik asit), folik asit (Pteroilmonoglutamik asit) ve maltodekstrin bulunmaktadır.

Kullanımı: Ürününün yetişkinler için kullanım süre 1-2 ay olup  günde 1 kapsül olacak şekilde su veya yemeklerle alınması tavsiye edilmektedir.

Ürün Kodu: 500039, Puan Değeri: 16 puan

Ürünlerimiz kesinlikle ilaç değildir. Tamamen doğal ve bitkisel olmalarının yanında takviye edici gıda olarak kullanılmalıdır. Gıda takviyeleri normal beslenme yerine geçmez. İlgili yasa gereği bitkisel ürünlerde hastalık adı vermek yasaktır. Ürün detayları için bizlere ulaşabilirsiniz.

Ürünün Detaylı Açıklaması

Demir insan vücudunda pek çok metabolik sürece katılan ve metabolizmanın normal işleyişini teşvik eden önemli bir eser elementtir. Özellikle kan oluşumu ve dolaşımında etkili olan demir günlük tüketilen besinlerden karşılandığında sadece alınan demirin % 10 gibi çok düşük bir kısmı vücut tarafından emilebilmektedir. Böyle düşünüldüğünde vücudunda demir eksikliği olan bir kişinin ihtiyacı olan demiri normal beslenmeyle sağlaması oldukça güçtür. Bu nedenle vücuda alınabilirliği biyolojik doğal yollarla birkaç kez arttırılmış Elemvitals İron isimli demir içerikli gıda takviyesinin formu insan vücudu için çok yarayışlıdır. Ürün doğal demir içeriğinin yanında çeşitli bitki ekstreleriyle de vitamince zenginleştirilmiştir.

Elemvitals İron’ın Aktif İçeriği

Ürünün aktif içeriğinde bulunan organik demir formlarının (demir askorbat, demir fumarat ve pantohemotojen) yanında, organik demir+C vitamini kompleksi, B grubu (B1, B2, B3, B6) vitamin kompleksi ve kan oluşumuna katkı sağlayan dulavrat otu ve inulin kaynağı bulunmaktadır.

Besin Maddesi Miktar BRD %
B1 Vitamini 1,95 mg 139
B2 Vitamini 1,76 mg 110
B6 Vitamini 2,28 mg 114
C Vitamini 60 mg 100
B3 Vitamini (Nikotianamid) 19,2 mg 106,7
Folik asit 0,3 mg 150
Demir 24 mg 171,4
Eleutheroside B + E 0,8 mg 80
İnulin 135 mg 5,4

*Yukarıdaki besin değerleri  kapsül için verilmiş olup, ürünün günlük olarak tüketilmesi tavsiye edilmektedir.

İçeriğindeki dulavratotu ekstresi kan oluşumunun artmasını teşvik ederken kanın temizlenmesine, idrar yollarının temizlenmesine ve iltihap sökülmesine yardımcı olmaktadır. Eleutherococcus bitki özü insan vücudunda demir eksikliğine bağlı halsizliği ortadan kaldırmakta, vücudu güçlendirmekte ve bağışıklık sisteminin güçlenmesine yardımcı olmaktadır. Demirin biyo yararlanımının arttırılmasında C vitamininin önemli katkısı bulunmaktadır. Sindirilebilir 3 valentinli demirin 2 valentinli demire dönüşmesine yardımcı olarak demir emilimini arttırmaya C vitamini büyük katkı sağlamaktadır. Son olarak ürün içeriğindeki B grubu vitaminler Altay maral boynuzu bitkisinden doğal şekilde elde edilmiştir. Ürünün tamamen doğal bitki ekstrelerinden elde edilmiş olması insan vücuduna daha çok katkı sağlarken, vücudun doğal işleyişini teşvik etmektedir.

Demirin İnsan Vücudundaki Rolü

Demir vücudun sağlıklı aktivitesini koruyabilmesi için oldukça önemli bir eser elementtir. Vücutta pek çok metabolik faaliyetin sağlıklı şekilde işlemesine yardımcı olmaktadır.

  • Demir vücutta oksijen depolanmasına ve bu oksijenin kan vasıtasıyla taşınmasına katılmaktadır.
  • Demir eksikliğine bağlı aneminin engellenmesinde yeterince demir almak oldukça etkilidir. Kan renginin normal koyulukta olmasına da demir yardımcı olmaktadır.
  • İmmunobiyolojik reaksiyonlar, redoks reaksiyonları, hücresel solunum ve kan dolaşımında görev almaktadır.
  • Demir insan vücudunda rejenerasyon süreçlerine katılarak, hasarlı dokuların yenilenmesinde ve yaraların çabuk iyileşmesinde görev almaktadır.
  • Eksikliğinde tırnak ve saç kayıpları artmaktadır. Bu nedenle demir saçların ve tırnakları daha güçlü olmasında katkı sağlamaktadır.
  • Ağrılı adet görme (dismonere) sorununun ortadan kalkmasında ve adet ağrısının normalleşmesinde etkilidir.

Günlük Demir İhtiyacı Ne Kadardır?

Demir vücutta birçok metabolik olayda görev alan önemli bir element olmasının yanında günlük olarak alınması gereken bir besindir. Demirin vücutta emilebilir formda alınması çok önemlidir. Sağlıklı ve yetişkin bir insanın günlük alması gereken demir miktarı 18 mg’dır. Organik demir içeren Elemvitals İron gıda takviyesi 24 mg demir içeriği sayesinde günlük ihtiyacı tek başına karşılamaktadır. Ayrıca içeriğindeki doğal bileşenler vücut tarafından demirin emilmesini kolaylaştırmakta ve biyo yararlanımı arttırmaktadır.

Open chat
Soru ve Destek Hattı