Anasayfa / ÜRÜN BİLGİLERİ / Elemvitals Selenium (Selenyum) Hakkında Bilgi

Elemvitals Selenium (Selenyum) Hakkında Bilgi

Selenyum ve çeşitli bitkiler içeren takviye edici gıda Elemvitals Selenium bağışıklık sistemine katkı sağlamaktadır. Vücuttaki selenyum ihtiyacını karşılayarak bağışıklık sistemini güçlendiren gıda takviyesinde toplam 60 kapsül bulunmaktadır.

Ürünün İçindekiler: Hiroksipropil metil selüloz kapsül içinde selenyum (selenyumca zenginleştirilmiş maya), doğal C vitamini içeren bitkiler (Aserola meyvesi kuru ekstresi ve kuşburnu meyvesi kuru ekstresi), ayı sarımsağı bitkisi soğanı kuru ekstresi, sahil çamı kabuğu kuru ekstresi ve E vitamini (DL-alfa tokoferil asetat) içermektedir.

Kullanımı: Günde 1 kapsül olmak üzere yetişkinlerin ürünü su veya yemeklerle birlikte tüketmesi önerilmektedir. Ürünün kullanım süresi 1 ay olarak belirlenmiştir.

Ürün Kodu: 500031, Puan Değeri: 16.6 puan

Ürünlerimiz kesinlikle ilaç değildir. Tamamen doğal ve bitkisel olmalarının yanında takviye edici gıda olarak kullanılmalıdır. Gıda takviyeleri normal beslenme yerine geçmez. İlgili yasa gereği bitkisel ürünlerde hastalık adı vermek yasaktır. Ürün detayları için bizlere ulaşabilirsiniz.

Ürünün Detaylı Açıklaması

Selenyum insan vücudu için oldukça önemli bir mikro elementtir. Herkes için gerekli olan bu mikro elementin normal yollarla alınamadığı ya da eksik alındığı zamanlarda mutlaka gıdalarla takviye edilmesi gerekmektedir. Gıda takviyelerinde aranması gereken en önemli özellik organik ve vücuda alınabilir formda selenyum içermesidir. Bu anlamda Elemvitals Seleniyum oldukça güçlü bir formülasyona sahiptir. Bu bitkisel karışım takviyesi selenyumu organik olarak içermekte, doğal yollarla alınmaktadır. Ayrıca ürün bileşimindeki en önemli maddelerden biri olan dihirokuersetin (DHA) antioksidan etkilere sahiptir. DHA yüksek teknolojik yöntemler kullanılarak Sibirya karaçam ağacından doğal şekilde elde edilmektedir. Bu nedenle ürün hem doğal selenyum hem de doğal DHA içeriği sayesinde kardiyovasküler sistemin normal işleyişine katkı sağlamaktadır. Damarlarda tıkanmayı engellemeye ve damardaki kan geçirgenliğini düzenlemeye yardımcı olmaktadır.

Elemvitals Selenium’un Aktif İçeriği

Besin Maddesi Miktar BRD %
Selenyum 110 mcg 157
C Vitamini 18,25 mg 30,4
E Vitamini 25 mg 250
Dihirokuersetin (DHA) 9 mg 36
Baikalin 4 mg 40
Alisinin 1 mg 25

*Yukarıdaki aktif içerik 1 kapsül için geçerlidir. Ürünün günlük alınması tavsiye edilmektedir.

Ürün içeriğinde doğal selenyum kaynağı olarak selenyumca zengin mayalar kullanılmıştır. Ayrıca ürün çeşitli bitki ekstreleri kullanılarak (kuşburnu meyvesi, Baykal takkesi, aserola, sarımsak, Akdeniz çam ağacı) E ve C vitaminlerince zenginleştirilmiştir.

Selenyumun İnsan Vücudundaki Rolü

İnsan vücudunun tüm organları ile ilişkili olan selenyum herkes için alınması gereken bir elementtir. Özellikle hormon ve enzim sistemlerinin bir parçası olduğundan oksitadif süreçlerin yarattığı zararlardan hücreleri korumaktadır.

  • Tırnak, saç ve cilt örtüsünün güçlü ve sağlıklı olmasını teşvik etmektedir.
  • Hücreleri toksik maddelere ve bunların yarattığı oksidatif strese karşı korumaktadır.
  • Bağışıklık sisteminin güçlenmesini sağlayarak vücudun enfeksiyonlara ve hastalıklara direncinin artmasına yardımcı olmaktadır.
  • Tiroid hormonların metabolizmasına katılarak tiroid bezinin normal işleyişinin sağlanmasına katkıda bulunmaktadır.
  • Damarlardaki kan akışının düzenlenmesine katkı sağlayarak kardiovasküler sistemin korunmasını teşvik etmektedir.
  • Hormonların ve enzimlerin yapısına katılarak vücuttaki tüm metabolik süreçleri arttırmaktadır.
  • Toksik maddelerin vücuttan uzaklaştırılmasına yardımcı olarak karaciğerin çalışmasını normalleştirmeye yardımcı olmaktadır.
  • Ayrıca selenyum erkek üreme sistemini normalleştirerek üreme kapasitelerini arttırmaya yardımcı olmaktadır.

Günlük Selenyum İhtiyacı Ne Kadardır?

Selenyum günlük düzenli olarak vücuda alınması gereken bir elementtir. Günlük olarak minimum 55 mcg, maksimum 300 mcg selenyum alınması vücudun doğal metabolizmasının işlerliği için gerekmektedir. Organik bitki karışımlı Elemvitals Selenium 110 mcg vücuda alınabilir formda selenyum içermektedir. Ürünün tamamen doğal içerikli bir gıda takviyesi olması vücuda olan yararlarını daha da arttırmaktadır.

Open chat
Soru ve Destek Hattı