Anasayfa / ÜRÜN BİLGİLERİ / Essentials Bearberry and Lingonberry Hakkında Bilgi

Essentials Bearberry and Lingonberry Hakkında Bilgi

Ayı üzümü ve kırmızı yaban mersini bitkilerinden oluşan vücudun daha konforlu olmasına yardımcı olan takviye edici gıdadır. Kaslardaki rahatlamayı sağlayan ayı üzümü özütündeki hidrokinon, kırmızı ayı üzümü özütündeki arbutin ve bayır turbundaki uçucu yağlardır. Tamamen bitkisel ve kanserojen koruyucu madde içermeyen doğal bir üründür. Ayı üzümü ve kırmızı ayı üzümü içeren Esentials takviye edici gıda ürünümüz bir kapsülü 400 mg olan toplam 30 kapsül içermektedir.

Ürünün İçindekiler: 178 mg ayı üzümü (Arctostaphylos uva-ursi), 121 mg kırmızı yaban mersini (Vaccinium vitis-idaea L), 89 mg büyük meyveli vaksiniyum (Oxycoca macrocarpa), 12 mg bayır turpu (Cochleria armoracia), hidroksipropil metil selüloz kapsül.

Kullanımı: Yetişkinlerin kullanması için uygun olan bu takviye edici gıdanın kullanım süresi 1 ila 2 ay arasındadır. Kullanım şekli ise yine yetişkinler için su veya yemeklerle alınması koşuluyla günde bir kapsül şeklindedir.

Ürün Kodu: 500143; Puan Değeri: 8.5 puan

Ürünlerimiz kesinlikle ilaç değildir. Tamamen doğal ve bitkisel olmalarının yanında takviye edici gıda olarak kullanılmalıdır. Gıda takviyeleri normal beslenme yerine geçmez. İlgili yasa gereği bitkisel ürünlerde hastalık adı vermek yasaktır. Ürün detayları için bizlere ulaşabilirsiniz.

Ürünün Ayrıntılı Açıklaması

Doğal antienflamatuar ve antimikrobiyal etkisi olan yüksek etkili bitki kompleksidir. İdrarın idrar kesesinde fazla kalması ve herhangi bir nedenle boşaltılamaması durumunda ortaya çıkacak rahatsızlıkları önlemeye yardımcı olmaktadır. İdrarla ilgili sağladığı rahatlama etkisi ürün içeriğinde bulunan yaban mersini yaprak ve meyve ektresindeki arbutin ve hidrokinon, ayrıca yaban turbu ekstresindeki esensiyel yağlardan kaynaklanmaktadır. Ayrıca ürün içeriğindeki bitki ekstreleri üro-antiseptik etki göstermektedir. Antiseptik etkisinin yanında doğal antienflamatuar bileşenlere sahip olması nedeniyle üriner sistemdeki ağrı ve yangıyı azaltmaya yardımcı olmaktadır.

Ayıüzümlü Essentials Bearberry and Lingonberry’nin Aktif İçeriği

Kızılcık, yaban turbu kökü, kırmızı yaban mersini yaprağı ekstreleri içeren ürünün 2 kapsülündeki aktif içerik aşağıdaki tabloda görülmektedir.

Besin Maddesi Miktar BRD %
Hidrokinon 8,9 mg 178
*Günlük olarak alınması ve düzenli kullanılması önerilmektedir.

Ayı Üzümünün Faydaları

Ayı üzümü kırmızı üzümsü meyveleri olan antiseptik ve antioksidan özellikli bir bitkidir. Sağlık açısından faydaları yapılan bilimsel çalışmalarla ortaya koyulmuştur. Ayı üzümünün kimyasal bileşimindeki arbutin ve hidrokinon oldukça tıbbi açıdan önemli iki madde olarak öne çıkmaktadır. Faydaları aşağıdaki gibi sıralanmaktadır;

Oldukça etkili bir dezenfektan ve antiseptiktir. Bu özelliğinin yanında idrar söktürücü etkisi de bulunmaktadır.
Ayrıca bitkinin mikrop öldürücü etkisi olması idrar yolu enfeksiyonlarının giderilmesinde etkili rol oynamaktadır.
Gece alt ıslatma ve kabızlığın önlenmesinde yardımcı olmaktadır.
Alkol ve sigara gibi kötü alışkanlıklardan sonra kanın temizlenmesini sağlayarak kandaki zararlı etkenleri en aza indirmeyi sağlamaktadır.
Düzenli kullanıldığında kolestrolün düşmesinde ve kalbin normal işleyişine geri dönmesinde yarar sağlamaktadır.
Bakterilerin idrar yollarında tutunma olasılığını en aza düşürmektedir. Bu anlamda koruyucu etkiye sahiptir.
Kırmızı Yaban Mersininin Faydaları

Antioksidan ve antiseptik özellikli doğal bitkilerden bir tanesi de kırmızı yaban mersinidir. Üzümsü meyvelerden olan kırmızı yaban mersini kolesterolü düşürmekte, göz sağlığını korumaya yardımcı olmakta, kalp rahatsızlığı riskini azaltmaktadır. Kan şekerini düşürmekle birlikte kilo vermeyi kolaylaştırmaktadır. Antioksidan özelliği vücuttaki enflamasyonları engellemeye yardımcı olmakta, aynı zamanda hafızanın gelişmesine katkı sağlamaktadır. C, A vitaminleri ve çinko elementince zengin olduğu için normal beslenmeye katkı yapmaktadır.

Open chat
Soru ve Destek Hattı